Náš tím

Náš tím

Toto sme my – sprievodcovia a sprievodkyne vašich detí na ceste za poznaním. V bežných školách by nás volali učitelia, asistenti, kvalifikovaní pedagogickí či odborní zamestnanci. V Slobodnej škole deti sprevádzame a sme pripravení odpovedať na ich záujem o svet okolo nás i svet v nás. Venovali sme roky štúdiu, praxi a experimentom vo výchove i vzdelávaní a s úctou k skúsenostiam a múdrosti tých pred nami sme založili prvú slobodnú demokratickú školu na Slovensku.
oddelovac-31

Slobodnú demokratickú školu sme založili spoločne s manželkou Lenkou a naším tímom. Som jej riaditeľom, no omnoho viac ako nekonečná byrokracia ma teší čas strávený s deťmi pri kritickom myslení, technike či fyzike. Spoločne načierame do záhad, ako a prečo veci vo svete fungujú. Čo sa udeje, keď udrieme dvomi kovovými guľami proti sebe a medzi nimi bude hárok papiera? A čo ak Zem trafí meteorit? Alebo ju zničíme sami ešte predtým? Prečo s tým nikto nič nerobí? To všetko budeme skúmať.
Vyštudoval som informatiku a mám viacročnú prax na bežných školách. Ako rodič troch synov som si vedel predstaviť lepšiu formu a výsledky výchovy a vzdelávania – našli sme ich v modeli školy Summerhill, ktorá nedávno oslávila sté výročie svojho vzniku. Sloboda v rozhodovaní a voľná hra je to, čo chcem ponúknuť našim deťom i rodinám, ktoré sa pre túto formu vzdelávania a výchovy rozhodnú. Máme pred sebou dlhú cestu experimentálneho overovania, ale jeho výsledkom môže byť v roku 2030 Summerhill škola aj vo vašom meste.

Juraj Mazák

oddelovac-32

Lenka Mazáková

Som mama troch synov, v Slobodnej škole pôsobím ako garantka pre pedagogiku, sprievodkyňa a školská špeciálna pedagogička. Som veľmi rada súčasťou toho, ako sa deti hrajú, učia a objavujú. Teší ma tiež čítanie a spoznávanie okolitého sveta prostredníctvom výletov, pozorovania krajiny a prírody okolo seba. A to sú presne tie aktivity, pri ktorých ma môžete v Slobodnej škole nájsť. Navyše som k dispozícii aj rodičom, ak sa potrebujú poradiť, usmerniť v oblasti učenia a stretnúť sa môžeme aj počas polročnej prezentácie vašich portfólií.
oddelovac-30
Mojím povolaním i poslaním je pomáhať ostatným cítiť sa čo najlepšie a tešiť sa zo života. V Slobodnej škole pracujem ako psychologička a sprievodkyňa, a preto sa budeme stretávať každý deň. Budem tu pre vás, aby ste sa mali s kým porozprávať, na koho sa nahnevať, koho vystískať alebo s kým len tak mlčať. Veľmi rada čítam a tvorím, príroda mi dodáva energiu a tak dúfam, že v lese a na lúkach strávime spolu veľa času. Verím, že sa budeme mať od seba navzájom veľa čo naučiť a teším sa na to.

Katarína Maliňáková

oddelovac-31

Rastislav Cichý

Šalom, volám sa Rasťo a v Slobodnej škole je mojím poslaním sprevádzať Vás svetom nuliek a jednotiek, internetu, Biblie a byrokratických papierov. Budem s Vami komunikovať či už emailom alebo telefonicky a pomáhať Vám a Vašim deťom zorientovať sa vo svete informatických technológií. K dispozícii som každý deň v pracovnom týždni a s deťmi v našej škole mám krúžok informatiky. Medzi moje najväčšie záujmy vo voľnom čase patrí štúdium Biblie, ďalej je to práca s drevom, či už pílenie a štiepanie do kozuba alebo stavby rôznych doma potrebných vecí (garáž, altánok…).
oddelovac-32
Hallo allerseits:) volám sa Evka a vyštudovala som učiteľstvo nemčiny a dejepisu. V Slobodnej demokratickej škole pracujem ako sprievodkyňa. Veľa času trávim s deťmi, či už ide o učenie, kreatívne tvorenie, hru či prácu v dielni. Mám rada nemčinu a snažím sa tento jazyk priviesť do uší aj našim deckám. Občas preto odo mňa možno začuť nejaké nemecké slovíčko alebo frázu. Rada púšťam deckám práve nemecké rozprávky. Venujem sa tiež krúžku zaujímavostiam zo sveta, ktoré sa odohrali predovšetkým v minulosti. A keďže je história tak pestrá, budeme sa venovať naozaj všakovakým témam. Ako malú chuťovku spomeniem napríklad tajuplné mestá postavené starovekými civilizáciami, neuveriteľné stavby ako čínsky múr či pyramídy, inšpiratívne osobnosti, vynálezy a ešte omnoho viac:). Svoj voľný čas rada trávim v lete na kajaku, obľubujem turistiku, divadlo a dobré jedlo. Veľmi by ma potešilo, ak by som sa dokázala naučiť hrať na klavíri a hovoriť po taliansky:).

Eva Dzurjaninová​

oddelovac-30

Katarína Vassová

Do Slobodnej školy som priniesla samu seba a aj svojich dvoch synov. Všetky deti mi vyčarujú úsmev na tvári a ja sa snažím vyčariť ho im. Som deťom k dispozícii, keď potrebujú pomôcť vyliezť na strom či zistiť meno chrobáka, ktorý práve lezie v tráve. Rada kreslím, spievam, tancujem, preto je niekedy pri mne hlučno a živo. Milujem prírodu, zvieratá a čítanie kníh. Možno ma teda nájdete niekde pod stromom pri čítaní rozprávky a pridáte sa. Rada sa tiež hrám, niekedy som rozprávková Indiánka, inokedy Šebestová… Je krásne vidieť, ako sa pri všetkej tej hre vždy niečo nové naučíme. Áno, aj ja sa učím od detí, preto sa na ne budem tešiť!
oddelovac-31
Hello, friends! Volám sa Lenka a v Slobodnej demokratickej škole sa deťom prihováram v anglickom jazyku. Ten mi prirástol k srdcu po dlhodobom pobyte v Anglicku a USA. Môžete ma stretnúť pri tvorení rôznych kreatívnych projektov, či krúžku varenia a pečenia. S domškolákmi si pokecáme online pri hodinách konverzačnej angličtiny. Svoj voľný čas rada trávim v prírode s mojou rodinou pri objavovaní hradov a zrúcanín, ktorých je na našom krásnom Slovensku habadej.

Lenka Drangová

oddelovac-32

Eva Račková

Absolvovala som štúdium ruského jazyka a kultúry v rámci odboru filológia, štúdium mi poskytlo hlboký vhľad do jazyka, literatúry a kultúry. Zároveň mám vášeň pre interakciu s ľuďmi, čo sa odráža v mojom prístupe k práci ako administratívny pracovník v Slobodnej škole. Moje schopnosti sú rozmanité a zahŕňajú široký repertoár činností od telefonickej a elektronickej komunikácie a organizácie krúžkových aktivít až po bežný chod všetkých administratívnych procesov. 

oddelovac-30

Ahojte, volám sa Nataša a som Ukrajinka. V Slobodnej škole k dispozícii som každý deň v pracovnom týždni za PC. Mam rada deti, ich prítomnosť a úprimnosť. Stretneme sa pri kreatívnom tvorení Našej školy a môžeme pri tom komunikovať v cudzích jazykoch. Svoj voľný čas rada trávim s mojou rodinou, cestujem a spoznávam nové miesta. Všetka radosť zo života je umiestnená v detskom úsmeve! Verím, že v našej Slobodnej škole budete vždy šťastní a zrealizujete si svoje schopnosti a talent.

Natalia Nagyova

oddelovac-30

Timea Rusnaková

Do Slobodnej školy som prišla priamo po vyštudovaní učiteľstva psychológie v kombinácií so slovenským jazykom. Pôsobím ako sprievodkyňa, školská psychologička a skúšajúca. Do každej z oblastí vkladám kus seba a snažím sa najmä o to, aby sa ostatní v mojej prítomnosti cítili v pohode a uvoľnene, a to aj napriek môjmu občasnému trápnemu humoru. Stretnúť sa teda môžeme na pondelkových podporných skupinách pre rodičov, počas polročnej prezentácie portfólií či len tak niekde v škole na chodbe. Stále je vo mne hravá detská duša, preto sa v prítomností detí s radosťou nechávam vždy strhnúť ich energiou a nahovoriť na rôzne dobrodružstvá😊. Rada im kedykoľvek ponúknem „všehodžús“ obsahujúci témy zo psychológie, filozofie, literatúry, gramatiky i zdravia či športu. Urobím ale všetko, čo bude v mojej moci, aby som im hlavne umožnila prežívať detstvo a vôbec život v škole podľa ich predstáv. Mimo toho milujem športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu, tanec, dobrú kávu a knihy. V blízkej budúcnosti sa plánujem naučiť hrať na gitare, tak si možno niekedy spolu aj zahráme.
oddelovac-31

Volám sa Táňa. Mám rada zmrzlinu. A to najviac čokoládovú. Preferujem knihu a nie film. Keď som mala 5 rokov, chcela som mať 2 deti: syna a dcéru. Splnil sa mi sen. Najviac si vážim slobodu. A potrebujem mať zmysluplnú prácu, preto som teraz v tejto škole. Medzi moje záujmy patria najmä spoločenské a humanitné vedy. Teším sa na každú možnosť cestovať, pomáha mi to pozrieť na svet trochu inak. Preto plánujem školské výlety. Verím, že ľudia sú zvedaví od prírody, majú túžbu po poznaniu. Avšak potrebujeme iba inšpiráciu, podporu, úprimný záujem na to, aby bolí sme úspešní. A ešte občas stretávať sa s ľuďmi, ktoré majú vášeň k niečomu, buď to práca alebo hobby, alebo život celkovo.

Tetiana Korshun

oddelovac-31

Toto miesto je pripravené pre Teba, klikni na PLUS a staň sa našim novým kolegom!